+ 34 925 590 316 | comunicacion@fincaloranque.com

17, August | 2 Comments

Posts list

Finca Loranque - 03/11/2023 12:40

KONWERTER WIDEBAND I MODUŁ CANAL+

3, listopad | 

Moduły CAM to alternatywa dla dekoderów Canal+. Najczęściej korzystają z nich abonenci, którzy nie chcą użytkować dodatkowych sprzętów takich jak dekodery. Moduły wykorzystują także Abonenci, którzy nie chcą korzystać z naszych dekoderów, a posiadają własne dekodery z możliwością obsługi modułów CAM.

Moduł CAM CI+ ECP podobnie jak pozostałe moduły można umieścić w przeznaczonym do tego telewizorze lub dekoderze. Aby Moduł CAM CI+ działał poprawnie telewizor lub dekoder do którego jest podłączony musi obsługiwać standard CI+ ECP. Jeśli urządzenie Abonenta posiada gniazdo CI+, lecz nie obsługuje standardu ECP to część kanałów lub programów może być zablokowana ze względu na niewystarczający poziom zabezpieczenie treści.

Zwiększony poziom zabezpieczenia treści to podstawowa różnica między modułem CAM CI+ ECP, a modułem CAM CI+. Moduł CAM CI+ ECP jest jedno strumieniowy, podobnie jak większość modułów Canal+ dostępnych na rynku. Oznacza to, że na module CAM CI+ w przypadku nagrywania jednego programu, nie można odtwarzać innego.

Działanie modułu w dużej mierze zależy od telewizora lub dekodera Abonenta, w którym umieszczony jest moduł. W przypadku problemów należy skorzystać z instrukcji obsługi TV/dekodera lub kontakt z działem wsparcia producenta TV/dekodera.

Jeśli na CANAL+ NOW lub innych kanałach zobaczysz taki komunikat lub podobny: "Wybrana audycja/program nie może zostać wyświetlony na tym module" świadczy to o tym, że telewizor, w którym umieszczony jest moduł posiada gniazdo CI+, lecz nie obsługuje standardu ECP, więc część kanałów może być zablokowana ze względu na niewystarczający poziom zabezpieczenie treści dostarczanych przez Canal+. Aby korzystać z pełnej ofery i mieć dostęp do wszystkich kanałów konieczne jest posiadanie telewizora wspierającego standard ECP.

Wygląd graficzny menu Modułu CAM CI+ jest uzależniony od oprogramowania odbiornika satelitarnego lub telewizora, w którym urządzenie zostało zainstalowane. Uprawnienia do odbioru są przesyłane poprzez częstotliwość, na której występuje kanał TVP 1 HD, jest to na chwilę obecną pozycja 11 na oficjalnej liście kanałów telewizji Canal+.

Zarówno moduł CAM jak i dekoder Ultrabox+ z konwerterem Wide Band wymagają bardzo dokładnie zamontowanej i ustawionej anteny satelitarnej, na chwilę obecną dostępny jest jeden model o rozmiarze 80 cm z dwoma rodzajami konwerterów do wyboru. Serwis techniczny oferują wytypowane salony firmowe i punkty sprzedaży operatora na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego.Konwerter Wide Band - tryb szerokopasmowy

Jakie funkcjonalności posiada konwerter Wide Band?

Pozwala na korzystanie z wszystkich funkcji dekodera 4K UltraBOX+ (podobnie jak konwertery Unicable). Konwerter współpracuje obecnie tylko z dekoderami Canal+ 4K UltraBOX+. Do dekodera należy podłączyć dwa kable antenowe, co może przypominać konwerter TWIN, lecz dzięki zastosowaniu innej technologii można korzystać z:
- nagrywania 3 programów jednocześnie i oglądanie czwartego,
- szybkiego przełączania kanałów,
- ciągłego pobierania pozycji z VOD (nc+ GO TV).

Jak podłączyć kable antenowe między dekoderem Canal+ a konwerterem?

Konwerter posiada dwa osobne wyjścia H (poziome) i V (pionowe). Powinny być one odpowiednio oznaczone na obudowie konwertera. Konieczne jest podłączenie do dekodera kabli w odpowiedniej konfiguracji:

wejście antenowe 1 w dekoderze - polaryzacja V w konwerterze,
wejście antenowe 2 w dekoderze - polaryzacja H w konwerterze.

Jak skonfigurować dekoder do działania z konwerterem Wide Band?

W menu USTAWIENIA -> INSTALACJA -> ANTENA -> Konfiguracja pełna (tryb szerokopasmowy - Wide Band) możesz wcisnąć niebieski klawisz by uruchomić opcję ZAAWANSOWANE. Należy tam wprowadzić częstotliwość oscylatora, jeśli Twój konwerter posiada inną niż domyślna - 10400 MHz. W przypadku przywrócenia ustawień domyślnych częstotliwość powróci do domyślnej 10400 MHz i należy ręcznie wprowadzić prawidłową. Pozostałe elementy konfiguracji nie różnią się od konfiguracji PODSTAWOWEJ lub MINIMALNEJ.

Jak sprawdzić jaką częstotliwość oscylatora posiada nasz konwerter?

Dane do wpisania znajdują się w instrukcji obsługi lub także na pudełku/obudowie konwertera. Wprowadzenie prawidłowej częstotliwości oscylatora jest konieczne do przeprowadzenia konfiguracji. Częstotliwość oscylatora często jest zapisana jako LO = 10,60 GHz a dokładnie LO = 10,60 GHz to 10600 MHz.

Captcha