+ 34 925 590 316 | comunicacion@fincaloranque.com

Idiomas

Boletín de Noticias FL

02, septiembre | 1 Comentarios
Boletín de Noticias FL

Descargar Boletín nº 18

La vendimia 2014 es el principal contenido de este nuevo boletín. Una añada excelente, gracias a un ciclo vegetativo de la vid casi 'perfecto'. Además, presentamos las jornadas #mejorconvinoFL, experiencias creativas con el vino como 'excusa'. Y reseñamos el nuevo paso de 'Cuéntame como pasó' por la bodega para grabar nuevos capítulos de la serie. Estos y otros muchos artículos de la actualidad de Finca Loranque los encontrarás en este nuevo boletín.

Descargar boletín nº 17

Descargar boletín nº 16

Descargar Boletín nº 15

Más boletines en DESCARGAS

Listado de posts

Finca Loranque - 15/11/2023 19:30

ANTENA SATELITARNA Z KONWERTEREM UNICABLE

15, listopad | Ocena 4.8 na podstawie 119 głosów

Konwerter Unicable ułatwia montaż instalacji antenowej w sytuacji:

- kiedy używamy kilku dekoderów np. Multiroom
- gdy musimy podłączyć do dekodera więcej niż 2 kable antenowe np. do dodatkowych funkcji dekodera

Przy standardowej instalacji antenowej – dekoder – zawsze musi być podłączony bezpośrednio do konwertera (bez dodatkowych urządzeń rozdzielających sygnał). Dzięki czemu - w przeciwieństwie do standardowej instalacji – przy zastosowaniu konwertera Unicable możemy użyć rozdzielacza sygnału (np. Trójnika/czwórnik itp.), już wewnątrz budynku. Takie rozwiązanie, pozwala nam na ograniczenie ilości przewodów antenowych. Poza tym przy zastosowaniu konwertera w standardzie UNICABLE II - daje nam możliwość podłączenia, nawet do 32 dekoderów. Trójnik/czwórnik do instalacji Unicable posiada zawsze jedno wejście sygnału (oznaczone z reguły jako IN), do którego musimy podłączyć przewód antenowy z konwertera. Do wyjść oznaczonych jako OUT (których jest z reguły kilka) podłączamy natomiast dekodery.Jeżeli posiadamy więcej dekoderów niż wyjść OUT na naszym trójniku, możemy do jednego z nich podłączyć kolejny trójnik. UWAGA – do jednego z wyjść OUT obecnego trójnika - musimy podłączyć wejście IN - następnego trójnika! Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie dekodery są przystosowane do współpracy z konwerterami typu UNICABLE i UNICABLE II. Istnieje kilka wersji konwertera typu Unicable:

- obsługujący 4 tunery (tylko wyjście SCR)
- obsługujący 4 tunery z wyjściem SCR oraz 1 lub 2 tunery z wyjściem Legacy (służą do np. ustawienia anteny lub podłączenia kolejnego dekodera/dekoderów, które nie obsługuje SCR (analogicznie jak w konfiguracji standardowej na 1 lub 2 kable antenowe) np. Sagemcom )
- obsługujący 8 tunerów (tylko wyjście SCR)
- Unicable II obsługujący do 32 tunerów.

Dekodery, które obsługują konwerter Unicable: 4K UltraBOX+, 4K DualBOX+, wifi Premiumbox+, mediabox+, turboBOX+, PVR BOX+ (ITI 5800SX), New BOX+, BOX+ DVB-T. Nie ma możliwości podłączenia pozostałych dekoderów pod wyjście SCR z konwertera Unicable.

Konwerter Wide Band to konwerter, który do tej pory rzadko wykorzystywany był w bezpośrednim połączeniu z dekoderem. Posiada on dwa osobne wyjścia H (poziome) i V (pionowe). Konieczne jest podłączenie do dekodera kabli w odpowiedniej konfiguracji: do wejścia 1 polaryzacji V, do wejścia 2 polaryzacji H. W menu konfiguracji WIDE BAND można po naciśnięciu niebieskiego przycisku wybrać funkcję zaawansowane. Należy tam wpisać częstotliwość oscylatora. Dane do wpisania znajdują się w instrukcji obsługi/na pudełku konwertera. Jest to konieczne do przeprowadzenia konfiguracji. W przypadku przywrócenia ustawień domyślnych częstotliwość powróci do domyślnej 10400 i należy ręcznie wprowadzić prawidłową wartość.English version:
https://www.fincaloranque.com/en/blog/Posts/show/antena-satelitarna-z-konwerterem-unicable-104

Captcha