+ 34 925 590 316 | comunicacion@fincaloranque.com

Idiomas

Historia, arte y vino

02, septiembre | 1 Comentarios

Listado de posts

Finca Loranque - 15/11/2023 23:00

DEKODER CANAL+ ULTRABOX+ 4K

15, listopad | Ocena 4.8 na podstawie 147 głosów

Dekoder Ultarbox+ 4K umożliwia abonentom Canal+ oglądanie treści w technologii 4K Ultra HD.

Od marca 2020 roku dekoder jest wydawany w dwóch wariantach: z zewnętrznym dyskiem twardym lub bez dysku. Abonent, który nie zamówi dysku twardego wraz z dekoderem, może podłączyć swój własny dysk twardy.

Dekoder z dyskiem czy bez dysku?

Dekoder bez dysku będzie posiadał te same funkcję jak dekoder z dyskiem z wyłączeniem możliwości nagrywania, zatrzymywania, powrotu do wybranego fragmentu programu, ze względu na brak dysku.

Abonenci we własnym zakresie mogą jednak podłączyć do dekodera swój dysk twardy o pojemności minimum 500GB.

W przypadku podłączenia dysku pod wejście eSata, będzie można nagrywać nawet 3 programy jednocześnie.

Mniejsze dyski mogą służyć do odtwarzania materiałów z Media Player. Dekoder przy podłączeniu dysku twardego powyżej 500GB zapyta czy chcemy na nim nagrywać czy odtworzyć materiał, który jest nagrany. W przypadku chęci nagrywania dekoder sformatuje dotychczasową zawartość dysku.

Najważniejsze funkcje:
Dekoder 4K UltraBOX+ to innowacja w nagrywaniu. Dzięki funkcji multirecording można zaplanować nagrywanie aż trzech kanałów jednocześnie, a czwarty oglądać „na żywo” (tylko poprzez wejście eSata.
Dodatkowo dekoder posiada funkcje „Fast Zapping”, co gwarantuje bardzo szybkie przełączanie kanałów.
Zalecaną konfiguracją jest Unicable lub Wide Band. Przy instalacji minimalnej (1 antena) można nagrywać 3 programy i oglądać czwarty tylko wtedy gdy kanały nadawane są w ramach tej samej ćwiartki częstotliwości. Szybkie przełączanie działa również tylko w przypadku kanałów z tego samej . W przypadku instalacji podstawowej (2 anteny) można nagrywać kanały w ramach dwóch ćwiartek częstotliwości.

Dodatkowo, funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu.

Pamiętaj, że dzięki dekoderowi Canal+ 4K UltraBOX+ Abonent:
Zobaczy aż 4-krotnie doskonalszy obraz niż w Full HD!nagra jednocześnie 3 programy i obejrzy w tym czasie czwarty skorzysta z dysku o pojemności aż 1TB (dwukrotnie większy niż w Evobox)

Dekoder 4K UltraBOX+ może być wykorzystywany jako dekoder master w usłudze multiroom standard (na obecnie dostępnych warunkach promocji na multiroom standard).

W przypadku podłączenia dekodera Canal+ 4K UltraBOX+ do telewizora Full HD:
Działają kanały live 4K, ale pojawia się plansza o konieczności korzystania z tv 4K (po chwili znika)nie działają materiały 4K z CANAL+ ONLINE - tu pojawia się komunikat z koniecznością potwierdzenia OK, który informuje o niewykryciu tv 4K.

Aplikacje na dekoderze:

- Aplikacja Netflix jest dostępna w dekoderze 4K UltraBOX+ . Serwis jest dostępny na kanale 88 i w menu dekodera.
- Aplikacja Player jest dostępna w dekoderze 4K UltraBOX+ . Serwis jest dostępny na kanale 88 i w menu dekodera.
- Aplikacja Viaplay jest dostępna w dekoderze 4K UltraBOX+. Serwis jest dostępny na kanale 90 i w menu dekodera.

Dzięki jakości 4K (UHD) obraz nabiera wyrazu, kolory intensywności, a Ty sam dostrzegasz jeszcze więcej szczegółów (4 razy więcej niż w HD). Canal+ jako pierwszy nadawca w Polsce udostępni swoim Klientom transmisje wydarzeń sportowych z wykorzystaniem technologii 4k. Odbiór będzie możliwy dzięki dekoderowi 4k Ultrabox+. Wbudowany moduł WiFi pozwala na szybkie i łatwe podłączenie dekodera do Internetu bez zbędnych kabli. Dekoder podłączony do Internetu zyskuje dodatkowe funkcje i serwisy internetowe. Możliwość nagrywania do 3 programów i oglądania czwartego, pod warunkiem, że Abonent używa dysku, który udostępniamy razem z dekoderem.

Funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu. Dekoder zapamiętuje ustawiony w dekoderze program i w może odtworzyć zapis z jego pamięci. Abonent może otrzymać wraz z dekoderem zewnętrzny dysk twardy o pojemności 1 TB.

Podział dysku w przypadku podłączenia dysku 1TB udostęnianego przez Canal+:
Time shift 18 GB (2h dla UHD, 4h dla HD, 6h dla SD) *Pojemność na nagrania: 984 GBczas nagrań dla formatu 4K UHD: ~ 102 h*czas nagrań dla formatu HD: ~ 203 h*czas nagrań dla formatu SD: ~ 405 h**Podane wartości są szacunkowe, zależne od parametru bitrate. Funkcja umożliwia emitowanej transmisji w zwolnionym tempie. Należy zatrzymać transmisję znakiem pauzy i następnie klawiszami obok OK regulować tempo. Do działania usługi konieczne jest podłączenie dysku.Odbiór kanałów telewizyjnych z dwóch satelitów: Astra i Hotbird

Każdy klient Canal+ może usyskać dostęp do kilkuset kanałów telewizyjnych jeśli zamontuje antenę satelitarną z 2 konwerterami skierowanymi na najpopularniejsze pozycje satelitarne w Europie: 19E i 13E. Oprócz kanałów w języyku polskim otrzymamy dostęp do oferty programowej po niemiecku, francusku, hiszpańsku i angielsku.

Technologia HDR (ang. High Dynamic Range) znacznie rozszerza zakres zarówno kontrastu jak i koloru. Jasne części obrazu mogą być jeszcze jaśniejsze, więc obraz wydaje się mieć większą "głębię". Kolory są bardziej rozbudowane, aby pokazać wyraźniejszy błękit, zieleń, czerwień i całą gamę kolorów pomiędzy nimi.Dzięki wykorzystaniu technologii wysokiej dynamiki jasności (HDR), odwzorowaniu szerokiej palety barw (Wide Colour Gamut), szybkim odtwarzaniu klatek filmu (High Frame Rate) i większej głębi bitowej, na kanale będzie można zobaczyć programy w jeszcze bardziej realistycznym, ostrzejszym i bardziej szczegółowym obrazie 4K.

Technika HDR wyróżnia Canal+ spośród konkurencji, która w tej chwili oferuje transmisje w 4K na polskim rynku. Udostępniamy obraz o lepszych parametrach niż w kinach na terenie Polski! Dzięki HDR doznania użytkownika podnoszą się do nieosiągalnego wcześniej poziomu – widzi doskonale w mroku, a wirtualne słońce razi go niemal realistycznie. W połączeniu z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami: technologią 4K i szeroką paletą barw, HDR zapewnia zupełnie nową jakość obrazu.English version:
https://www.fincaloranque.com/en/blog/Posts/show/dekoder-canal-ultrabox-4k-111

Captcha