+ 34 925 590 316 | comunicacion@fincaloranque.com

Idiomas

Enoturismo

02, septiembre | 1 Comentarios
Enoturismo

Experiencias únicas y personales entorno al vino. Esa es la propuesta enoturística de Finca Loranque, en la que sus responsables -enamorados del mundo del vino- estarán encantados de disfrutar con los visitantes de una jornada amena, diseñada para el recuerdo. Todo está pensado para atesorar experiencias. Finca Loranque se ha convertido en una de las referencias enoturísticas españolas.

Listado de posts

Finca Loranque - 15/11/2023 21:09

MONTAŻ ANTENY SATELITARNEJ POLSAT BOX

15, listopad | Ocena 4.8 na podstawie 75 głosów

Przygoda z telewizją cyfrową rozpoczyna się od podpisania umowy i odebrania dekodera z salonu firmowego Polsat Box. Jeśli posiadamy w budynku instalację zbiorczą wystarczy podłączyć dekoder do gniazdka w ścianie, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym powinniśmy zamówić montaż anteny satelitarnej oferowany przez autoryzowany serwis techniczny Polsat Box lub lokalnego instalatora polecanego przez salon operatora telewizji cyfrowej. Wyjątkiem jest telewizja internetowa Polsat Box Go, do której odbioru wystarczy internet od dowolnego operatora oraz aplikacja zainstalowana w telewizorze lub dedykowany dekoder OTT.Decydując się na telewizję satelitarną model dekodera wybieramy w zależności od typu posiadanego telewizora, do starszych modeli wystarczy rozdzielczość HD, do nowszych odbiorników telewizyjnych potrzebny będzie sprzęt obsługujący technologię 2160P. Kabel łączący dekoder z telewizorem powinien zapewniać przepustowość 18Gb/s oraz obsługę protokołu HDCP, na przewodach nie spełniających powyższych warunków nie uzyskamy obrazu Ultra High Definition. Posiadacze dobrego zestawu audio lub kina domowego mają możliwość przesłania dźwięku wielokanałowego kablem optycznym czyli światłowodem, zapewniającym kompatybilność z systemami DTS, Dolby Audio itd.

Jaką antenę satelitarną wybrać ? Tą, którą oferuje operator Polsatu czy kupić na wolnym runku coś o większej średnicy ? Zdecydowania ta druga opcja, w zestawie z dekoderem jest czasza o rozmiarze 65 cm co nie daje nam zapasu na złą pogodę, szukajmy w sklepach elektronicznych anten o rozmiarze 80-90cm oraz konwertera unicable, najpopularniejsze w chwili obecnej to Opticum oraz Inverto. Do mocowania zestawu satelitarnego stosuje się specjalne uchwyty, może to być konstrukcja do ściany lub komina albo uchwyt do barierki balkonowej, kołki mocujące powinny mieć średnicę 12-14mm i długość minimum 120mm, jeśli na ściana jest ocieplona stosujemy metalowe kotwy z kołnierzem zabezpieczającym przed wgnieceniem. Kabel koncentryczny łączący antenę z dekoderem możemy przykryć białą rynienką, można ją kupić w jednym z marketów budowlanych w Warszawie, mocujemy ją do ściany za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju odpornego na wilgoć i wodę.English version:
https://www.fincaloranque.com/en/blog/Posts/show/montaz-anteny-satelitarnej-polsat-box-106

Captcha