+ 34 925 590 316 | comunicacion@fincaloranque.com

31, October | 933 Comments

Posts list

Finca Loranque - 08/11/2023 11:13

DEKODERY I ANTENY SATELITARNE POLSATU

8, listopad | 

Jeśli mieszkamy w bloku wielorodzinnym prawdopodobnie posiadamy instalację zbiorczą gdzie możemy podłączyć nasz dekoder Polsat Box, w domach jednorodzinnych pozostaje nam opcja zamówienia instalatora, który wykona autoryzowany montaż anteny satelitarnej z kablem koncentrycznym podłączonym do odbiornika cyfrowego Polsat Box, który znajduje się koło telewizora. W przypadku zestawów multiroom będzie to nie jeden a kilka dekoderów podłączonych niezależnymi przewodami z konwerterem wielowyjściowym (Twin, Quad lub Octo), ewentualnie kolejny kabel potrzebny będzie do anteny internetu ODU-IDU LTE. Zwykłą antenę szerokopasmową do odbioru kanałów naziemnych możemy połączyć tym samym przewodem co satelitę stosując diplekser czyli sumator sygnałów z przejściem zasilania od dekodera do konwertera.

W ofercie Polsatu dostępne są dekodery starszego typu z serii HD (HD 2000, HD4000 itd) produkowane swojego czasu w Polsce, modele Evobox opracowane i wdrożone na rynek przez szwajcarską firmę ADB oraz Evobox Lite 4K produkowany przez Polsat Technology. Niedawno wszystkie dekodery otrzymały nowe oprogramowanie z ujednoliconym wyglądem MENU i oparte na interfejsie Graphyne, teraz każdy abonent Polsatu ma dostęp do aplikacji streamingowych bez konieczności instalowania ich w telewizorze, są to Polsat Box Go, Disney+, Netflix itd.

Osoby, które nie mogą zainstalować anteny satelitarnej z powodu braku sygnału (wysokie drzewa, balkon z północnej strony) mogą w zastępstwie skorzystać z dekodera OTT czyli urządzenia umożliwiającego odbiór kanałów telewizyjnych przez internet, pakiety programowe nie oferują niestety tak szerokiej oferty jak satelita i mogą występować zakłócenia przy wolnym lub niestabilnym łączu. Można skorzystać z internetu dowolnego operatora kablowego lub LTE pod warunkiem, że prędkość gwarantowana nie będzie mniejsza niż 10 mb/s dla jakości HD oraz 25mb/s dla rozdzielczości UHD 4K.Obsługa techniczna Polsatu na terenie województwa mazowieckiego: Łomianki, Marki, Płochocin, Pruszków, Otwock, Komorów, Raszyn, Zielonka, Warszawa, Legionowo, Babice, Piaseczno, Podkowa Leśna, Wołomin, Brwinów, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Ożarów Mazowiecki, Sochaczew, Konstancin, Grodzisk Mazowiecki, Piastów, Błonie