+ 34 925 590 316 | comunicacion@fincaloranque.com

Idiomas

Nuestra máxima aspiración, tener amigos

02, septiembre | 1 Comentarios
Nuestra máxima aspiración, tener amigos

Nuestro empeño por conseguir unos vinos de alta calidad y personalidad, nos ha premiado con gran cantidad de clientes y amigos fieles. La cercanía que nos han mostrado nos ha animado a crear el CLUB DE AMIGOS DE FINCA LORANQUE, con el objetivo de establecer un vínculo entre la Bodega y todos los que quieren vivir de cerca nuestra actividad.

Le invitamos a formar parte de nuestro Club. Sólo tiene que cumplimentar los siguientes datos, de este modo quedará registrado y podrá beneficiarse de todas sus ventajas.

Listado de posts

Finca Loranque - 15/11/2023 19:46

MONTAŻ ANTENY NA BALKONIE

15, listopad | Ocena 4.8 na podstawie 99 głosów

Wydaje się, że instalacja anteny satelitarnej na balkonie w bloku to najprostsza i najszybsza opcja i wymaga mniej pracy niż montaż do komina na dachu. Tak, pod warunkiem, że widzimy bezpośrednio stronę południową i telewizor znajduje się w pokoju obok balkonu, co jeśli jednak cały nasz sprzęt znajduję się po drugiej stronie mieszkania ?

Można poprowadzić kabel koncentryczny przez całe mieszkanie mocując go do ściany lub do listwy podłogowej. Musimy się liczyć z tym, że rodzina nie będzie zadowolona z przewodów na widoku a osoby które mają psa lub kota muszą się liczyć z tym, że zwierzak może uszkodzić taki niezabezpieczony kabel przy podłodze. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gniazdek antenowych przygotowanych do podłączenia anteny zbiorczej lub kablówki.Wszystkie kable z gniazdek schodzą się w jednym miejscu i jest to najczęściej plastikowa puszka w przedpokoju, czasami można też spotkać zakończenia przewodów w szafce teletechnicznej na klatce schodowej, dlatego wcześniej musimy załatwić klucze w administracji budynku. W pokoju gdzie znajduje się balkon łączymy wyjście konwertera anteny satelitarnej z przewodem wychodzącym z puszki za pomocą dwóch wtyków oraz specjalnej obustronnie gwintowanej złączki zwanej popularnie "beczką". Dekoder w drugim pomieszczeniu łączymy w ten sam sposób z kablem wystającym z puszki, następnie udajemy się do miejsca gdzie są doprowadzone wszystkie kable z mieszkania i łączymy ze sobą kabel od anteny z kablem od dekodera wcześniej już wspomnianą "beczką".

Jeśli poprawnie wykonaliśmy wszystkie połączenia i ustawiliśmy dokładnie naszą antenę satelitarną to na wskaźniku sygnału w telewizorze powinna pojawić się siła i jakość sygnału nie mniej niż 70%-80%, gdy wskazania są niższe sprawdzamy jakość połączeń, może też się pojawić informacja o zwarciu, to znaczy, że gdzieś cienkie druciki tworzące oplot ekranu dotykają środkowego przewodu doprowadzającego zasilanie z dekodera do konwertera.English version:
https://www.fincaloranque.com/en/blog/Posts/show/montaz-anteny-na-balkonie-105

Captcha